• Krátka história školy

Stredná odborná škola letecko - technická v Trenčíne je jediná svojho druhu na Slovensku a pripravuje kvalifikovaných odborníkov v leteckých   profesiách. Okrem leteckých profesií pripravuje aj budúcich odborníkov pre automobilový a elektrotechnický priemysel. Vzhľadom na špecifikum tejto školy bolo jej zriaďovateľom dlhé roky Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.
          V súčasnosti je zriaďovateľom školy REGIONÁLNY ÚRAD ŠKOLSKEJ SPRÁVY v Trenčíne.

Vznik školy sa datuje od r. 1987, vtedy bola zriadená Federálnym ministerstvom obrany v spolupráci s Ministerstvom školstva SR. Dôležitým medzníkom pre učilište boli roky 1991 (škola sa stala samostatným právnym subjektom) a 1993 ( škola prešla z podriadenosti Federálneho ministerstva obrany do podriadenosti Ministerstva obrany SR).

Od založenia školy opustilo školské brány viac ako 3000 absolventov. Aj keď vo všeobecnosti po r. 1990 sa znížil záujem rodičov aj žiakov ZŠ o remeslá v stredných odborných školách a populácia obyvateľstva neustále klesá, SOŠ letecko - technická si stabilne udržiava záujem rodičovskej verejnosti i žiakov o získanie vzdelania v ponúkaných profesiách.

V posledných desiatich rokoch študovalo v SOŠ LT každoročne približne 310 žiakov, čo zodpovedá takmer plnej kapacite školy. Zároveň je to dôkaz, že o štúdium v tejto strednej školei je stále veľký záujem.
               V tomto školskom roku nastúpilo do 1. ročníka 89 nových žiakov a celkovo v ňom študuje 311 žiakov.

SOŠ letecko - technická v Trenčíne má už roky dobrú povesť medzi rodičovskou ako i odbornou verejnosťou. Je to najmä vďaka  atraktívnosti leteckých a automobilových odborov, ktoré táto škola ponúka žiakom, vďaka vysokokvalifikovaným odborníkom z radov učiteľov a majstrov, ale najmä vďaka dobrej odbornej pripravenosti absolventov na budúce povolanie, čo vlastnou spokojnosťou vyjadrujú aj ich súčasní zamestnávatelia na Slovensku i v zahraničí.

• Stredná odborná škola letecko - technická
      • zavadilova.soslt@gmail.com, kopeckyz333@gmail.com
      • 032/6528326
      • 0904859099 - riaditeľ školy 0911507102 - zástupca riaditeľa pre TV 0911307102 - zástupca riaditeľa pre PV