Prijímacie konanie

 • Exkurzia do Budapešti

  BUDAPEŠŤ

  Exkurzia – letisko, historické centrum, vianočné trhy

  Cena 28 € (doprava + vstup na letisko)

  Dátum: 7.12.2017

  Odchod: 5.00 hod. (upresníme 1 deň pred exkurziou)

   

  1.  3-hodinový program na letisku

  Program je určený pre študentov, ktorý Vás oboznámi s tajomstvami letiska. Rovnako bude príležitosť dostať sa niekoľkokrát v autobuse do vzrušujúcich letiskových bodov!

  Navštevujeme centrálnu protipožiarnu stanicu letiska, pozorujeme vzlet a pristávanie, rolovanie,  letiskové servisné lietadlá, ktoré sú čo najbližšie k aktívnemu lietadlu! Naši skúsení sprievodcovia, ktorí sa podieľajú na leteckom priemysle majú vzrušujúcu prezentáciu prevádzky letiska!

  Pre profesionálne skupiny

  Tešíme sa na kontakt so študentmi leteckej školy. Na základe osobnej diskusie vám ukážeme veľmi zaujímavé oblasti pre danú skupinu, pripravené sú prednášky v danom odbore na 3 hodiny alebo ešte dlhšie!

  1. Prehliadka historického centra mesta Budapešť

  Prehliadka najznámejších pamiatok Budapešti: budova Parlamentu, Margitin most a ostrov, hradná štvrť, kostol sv. Mateja, Rybárska bašta a Kráľovský palác, pahorok Gellért s Citadelou a nádherným výhľadom na mesto. Potom sa prejdeme reťazovým mostom cez Dunaj na rušnejšiu budapeštiansku stranu pozdĺž bulváru „Andrássy út“ okolo Opery a Baziliky sv. Štefana na Námestie hrdinov.

   

  1. Návšteva vianočných trhov – námestie Vörösmarty

   

  Záujemci sa môžu prihlásiť u zástupkyne pre teoretické vyučovanie – Ing. Zavadilovej a zároveň je potrebné priniesť peniaze najneskôr 24. novembra 2017 a číslo občianskeho preukazu, prípadne pasu.

 • Zábavné pokusy z fyziky

  O tom, že fyzika môže byť aj zábavná sa mohli presvedčiť žiaci 2. a 3. ročníka, keď sa vo štvrtok 16. novembra 2017 zúčastnili putovnej výstavy priamo na našej škole. Zároveň sa mohli priamo podieľať na pokusoch, ktoré im boli predvádzané. Veríme, že sa im pokusy z fyziky páčili. Viac o spomímanej akcii sa môžete dozvedieť z priložených fotografií.

 • Stužková slávnosť IV.H

  Aj keď bol v piatok 17. novembra 2017 sviatok, naši hasiči zo IV.H ho oslávili "Stužkovou". Trinásť žiakov z triedy dostalo od triednej učiteľky PhDr. Edity Pružincovej zelenú stužku, ktorá im dáva nádej na úspešné zloženie maturitnej skúšky.

 • Výstava Stredoškolák 2017

  V dňoch 26. a 27. októbra 2017 sa naša škola zúčastnila na Výstavisku TMM v Trenčíne prezentácie stredných škôl. Svojou účasťou nás podporili aj firmy Motor-Car Trenčín, Araver Trenčín a Prvý trenčiansky autoservis, ktoré s našou školou zabezpečujú duálne vzdelávanie, kde môžu naši žiaci v učebných odboroch autoopravár mechanik a autoopravár elektrikár vykonávať počas štúdia prax.

 • Športový október

  V mesiaci október akoby sa vrece roztrhlo so športovými súťažami. Našu školu reprezentovali žiaci v cezpoľnom behu, bedmintone, stolnom tenise a dievčatá aj vo volejbale. Za reprezentáciu školy všetkým zúčastneným ďakujeme!

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame všetkých uchádzačov o štúdium na našej škole na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať vo štvrtok 16. novembra 2017 od 13.-tej do 17.-tej hodiny. Ďalší bude v piatok 16. februára 2018 od 9.tej do 13.tej hodiny. V danom čase sa môžete dozvedieť viac o škole a o odboroch, ktoré sa na škole vyučujú. Na svoje si prídu záujemci o letectvo, automobily, hasiči aj elektromechanici.

   

 • Skúšky z modulov

  V dňoch 11. až 13. októbra 2017 sa budú konať skúšky z modulov. Zoznam prihlásených uchádzačov a presný čas skúšky je priložený v nasledovnom súbore.

  Skusky_z_modulov_-_oktober_2017.pdf

  Výsledky z modulov môžete nájsť v pravom menu v záložke "Skúšky z modulov" a podstránke "Výsledky z modulov".

   

 • Rodičovské združenie

  Pozývame Vás na plenárne a triedne rodičovské združenia, ktoré sa budú konať v piatok 6. októbra 2017 so začiatkom o 15.-tej hodine v jednálni Leteckých opravovní Trenčín (vedľa našej školy).

  Tešíme sa na stretnutie s vami!

 • Riaditeľské voľno

  Oznamujeme všetkým žiakom a rodičom, že vo štvrtok 14. septembra 2017 budú mať žiaci riaditeľské voľno z dôvodu konania maturitných skúšok.

 • Maturitné a záverečné skúšky

  Oznamujeme žiakom, ktorí budú robiť maturitné skúšky, prípadne záverečné skúšky v septembri, že tieto budú 14. septembra 2017 podľa priloženého rozpisu. Žiadame všetkých, ktorých sa skúšky týkajú, aby sa na danú skúšku dostavili min. 30 minút pred stanoveným časom. Nezabudnite si so sebou priniesť písacie potreby a občiansky preukaz!

  rozpis_MS_-_september2017_-_novy.pdf

  rozpis_ZS_-_september2017.pdf

 • Školský rok 2017/2018

  Oznamujeme všetkým žiakom, že slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa bude konať v pondelok 4. septembra 2017 o 9.tej hodine na školskom ihrisku.

  Tešíme sa na Vás!

 • Opravné a komisionálne skúšky

  Oznamujeme všetkým žiakom, ktorí budú vykonávať opravné alebo komisionálne skúšky, že sa majú na tieto dostaviť v stredu 23. augusta 2017 o 8.00 hodine. Rozpis jednotlivých skúšok bude zverejnený pri vchode do školy.

 • Výsledky z modulov

  Výsledky z modulov, ktoré sa konali v dňoch 3. až 6. júna nájdete v záložke "Skúšky a výsledky z modulov" v pravej časti tejto stránky.

 • Ponuka práce

 • Skúšky z modulov

  V dňoch 3. až 6. júla 2017 od 9.tej hodiny sa budú konať skúšky z modulov. Zoznam prihlásených uchádzačov o skúšky je priložený v nasledovnom súbore.

  Skusky_z_modulov_-_jul.pdf

   

 • Tomi Kid, Laci Strike a Strapo

  Oznamujeme všetkým žiakom, ktorí sa majú v pondelok 29. mája 2017 zúčastniť teoretického vyučovania, že sa majú dostaviť do školy až o 9.45 hod.​ Všetci sa zhromaždia v telocvični, kde sa im prihovoria známe osobnosti ako boxer Tomi Kid, tanečník Laci Strike a raper Strapo a vyrozprávajú im svoj životný príbeh. Rozprávanie spestria aj svojím vystúpením.

  Tešíme sa na stretnutie!

 • Rozpis maturít

  Maturantom, ktorí nemajú prihlasovacie údaje na internetovú stránku školy dávame na vedomie rozpis maturít počas týždňa od 29. mája 2017 do 1. júna 2017.

  rozpis_maturit_29.5._az_1.6.2017.pdf

  Veľa šťastia pri učení!

 • Dračie lode

  Vo štvrtok 11. mája 2017 sa naši žiaci zúčastnili pretekov na dračích lodiach. Družstvá z našej školy skončili na 1. a 3. mieste. O tom, že bola na pretekoch super atmosféra svedčia aj zábery na fotografiách, ktoré si máte možnosť prezrieť vo fotoalbume.

 • Výsledky prijímacích skúšok

  V dňoch 9. a 11. mája 2017 sa konalo 1. kolo prijímacích skúšok na stredné školy. Výsledky týchto skúšok sú zverejnené v priloženom súbore. Zároveň oznamujeme úspešným uchádzačom, že zápis bude prebiehať od zajtra, t.j. 12. mája 2017. Na zápis je potrebné priniesť zápisný lístok, vypísať prihlášku na internát (možnosť aj na mieste) a 10 € na monterky. Vzhľadom na to, že mnohí uchádzači sú zďaleka, môžu podpísaný zápisný lístok, prihlášku na internát a návratku, či chce žiak v budúcom roku absolvovať etickú alebo náboženskú výchovu zaslať poštou.

  vysledky_PP.pdf

 • Múzeum holokaustu v Seredi

  Dňa 27. apríla 2017 sa žiaci 1. a 2. ročníkov zúčastnili exkurzie v múzeu holokaustu v Seredi. Čas využili aj na návštevu historického mesta Trnava. Fotografie zo spomínanej exkurzie môžete nájsť vo fotoalbume.

Narodeniny a meniny

Dnes (Štvrtok 23.11.2017)
Ludvík Jánošík (I.BD)
Pozajtra (Sobota 25.11.2017)
Róbert Kollár (I.E)
Alexander Sabo (I.AH)

Kontakt

 • Stredná odborná škola letecko - technická Trenčín
  Legionárska 160, 911 04 Trenčín
  sekretariat.soslt@gmail.com
 • +421 032/6582326
  +421 032/6565411

Fotogaléria