Prijímacie konanie

 • Opravné a komisionálne skúšky

  Opravné a komisionálne skúšky

  Oznamujeme všetkým žiakom, ktorí si podali žiadosti o vykonanie opravnej (prípadne komisionálnej) skúšky, že tieto sa budú konať v stredu 22. augusta 2018 od 9.00 hodiny v priestoroch školy podľa rozpisu, ktorý bude na nástenke pri vstupe do školy.

 • Výsledky z modulov

  Upozorňujeme, že výsledky z modulov PART 66 sú zverejnené v pravom menu "Skúšky a výsledky z modulov".

 • Pokyny pre prijímanie žiakov na školský internát

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  Dopravná akadémia, ako prevádzkovateľ školského internátu, v ktorom sú ubytovaní naši žiaci, vám prostredníctvom našej škole dáva na vedomie pokyny pre prijímanie žiakov na školský internát Dopravnej akadémie.

  Prijimanie_ziakov_do_SI_-_pokyny.pdf​​​​​​​

  Pekné prázdniny!

 • Skúšky z modulov

  V dňoch 2. až 4. júla 2018 sa na našej škole budú konať skúšky z modulov pre leteckých mechanikov. Zoznam prihlásených uchádzačov, ktorí splnili podmienky je uvedený v priloženom súbore. 

  SKUSKY_Z_MODULOV_JUL.pdf​​​​​​​

 • Záverečné skúšky

  Oznamujeme žiakom III.E učebný odbor Autoopravár mechanik, že záverečné skúšky budú prebiehať nasledovne:

  Utorok 19. júna 2018 - písomná časť záverečných skúšok (učebňa č. 16) - začiatok 8.00 hod.

  Streda 20. júna 2018 - praktická časť záverečných skúšok (autodielňa) - začiatok 7.00 hod 

                                       (Bočák, Borik, Čačko, Čakloš, Čapák, Duran, Gyürek, Húserka, Hvožďara, Krajčo)

  Štvrtok 21. júna 2018 - praktická časť záverečných skúšok (autodielňa) - začiatok 7.00 hod.

                                       (Kuchta, Machara, Mihálik, Minárik, Mišík, Poláček, Santus, Trúnek, Zemánek)

  Piatok 22. júna 2018 - ústna časť záverečných skúšok (učebňa č. 6) - podľa rozpisu v priloženom súbore.

  Je potrebné si priniesť písacie potreby, občiansky preukaz a na praktickú časť pracovný odev a obuv!

  Veľa šťastia!

   

  rozpis_ustnej_casti_ZS_2018.pdf

   

 • Oznam pre uchádzačov o štúdium na našej škole.

  Oznam pre uchádzačov o štúdium na našej škole.

  Ponúkame Vám ďalšiu možnosť ako uhradiť príspevok na pracovný odev na odborný výcvik, a to prostredníctvom vkladu na bankový účet:  SK25 0900 0000 0000 4170 8777. Do poznámky – informácia pre prijímateľa – je nutné uviesť Meno, Priezvisko, Odbor.

 • Zápis do 1. ročníka

  Zápis do 1. ročníka

  Oznamujeme prijatým uchádzačom o štúdium na našej škole, že zápis bude prebehať od 21. do 31. mája 2018 v čase od 7.00 do 14.30 hod na sekretariáte školy. Je potrebné si so sebou priniesť zápisný lístok a 15 € na monterky. Pri zápise oznámite aj záujem o náboženskú alebo etickú výchovu a tiež ubytovanie v domove mládeže. 

  Tešíme sa na Vás!

 • Výsledky prijímacích skúšok

  V dňoch 14. a 17. mája 2018 sa konali prijímacie skúšky uchádzačov o štúdium na našej škole. V priložených súboroch môžete nájsť výsledky, ktoré sú uvedené pod rodným číslom uchádzača. V prípade, že uchádzač nebol prijatý, je možnosť podať odvolanie a v prípade uvoľnenia miesta je možnosť prijatia. Voľné miesta sú momentálne iba v učebnom odbore autoopravár - mechanik. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky na tel. č. 032/6565405, 6565264 alebo e-mailom na zavadilova@zoznam.sk, prípadne riaditel.soslt@gmail.com.

  mechanik_lietadiel_-_mechanika.pdf

  mechanik_lietadiel_-_avionika.pdf

  mechanik_elektrotechnik.pdf

  mechanik_hasicskej_techniky.pdf​​​​​​​

 • Exkurzia v Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o.

  Exkurzia v Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o.

  V dňoch 10. a 17. apríla 2018 sa mechanici lietadiel štvrtého ročníka zúčastnili exkurzie vo firme Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o.. S firmou má naša škola už dlhoročnú spoluprácu. Každoročne majú záujem o našich žiakov aj po skončení školy. Žiaci mali možnosť nahliadnúť ako prebieha vo firme údržba lietadiel.  Na ich zvedavé otázky im odpovedal odborný personál. Fotografie zo spomínanej exkurzie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Rodičovské združenie

  Rodičovské združenie

  Pozývame všetkých rodičov, na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v piatok 20. apríla 2018 o 15.tej hodine v triedach podľa rozpisu, ktorý nájdete na dverách pri vstupe do školy.

 • Branný súboj študentov

  Branný súboj študentov

  V stredu 11. apríla 2018 sa konal Branný súboj študentov, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Po namáhavom dni si vybojovali v zložení: Adam Balla, Karol Paulec, Tibor Pavlík, Jakub Vatolík a Jaroslav Gahura krásne 1. miesto. Chlapci gratulujeme! (fotografie zo spomínanej akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Autoopravár Junior

  V utorok 20. marca 2018 sa v Banskej Bystrici konala súťaž Autoopravár Junior, v ktorej si mohli porovnať svoje vedomosti a schopnosti žiaci z učebných odborov Autoopravár z trenčianskeho a banskobystrického kraja. Náš žiak Rudolf Kuchta z III.E triedy sa umiestnil na peknom 3. mieste. Rudko gratulujeme a budeme držať palce v ďalšom kole, ktoré sa uskutoční v Bratislave!

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 5. až 9. marca 2018 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Hruštín. Počasie im prialo a nálada tiež bola dobrá. Veríme, že si odniesli so sebou nielen lyžiarske návyky ale aj veľa dobrých zážitkov. Pár záberov zo spomínanej akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Výsledky z modulov

  Oznamujeme, všetkým prihláseným na skúšky z PART 66, ktorí sa ich zúčastnili v termínoch od 7. do 9. marca 2018, že výsledky môžu nájsť v pravom menu "Skúšky a výsledky z modulov". Po otvorení si vyberiete podstranu "Výsledky z modulov" a kliknete na odkaz súboru "vysledky - marec 2018.pdf".

 • Maturitné skúšky

  Maturitné skúšky

  V utorok 13. marca 2018 sa konajú maturitné skúšky zo Slovenského jazyka a literatúry a v stredu 14. marca 2018 z cudzích jazykov. Prosíme všetkých žiakov z riadneho termínu aj tých, ktorí sa zúčastnia opravného termínu, aby si nezabudli občiansky preukaz a písacie potreby (s modrou alebo čiernou náplňou). Zároveň Vás žiadame o dochvíľnosť a dostavili sa do školy najneskôr o 9.15 hod. Žiaci, ktorí sa zúčastňujú opravnej skúšky z PFIČ (sloh) môžu prísť do školy o 12.10 hod.

  Želáme Vám veľa úspechov!

 • Oznam

  Oznamuje žiakom našej školy, ktorí sú ubytovaní na internáte Dopravnej akadémie, že v pondelok 5. marca 2018 nebude jedáleň vydávať obedy pre našich žiakov. Z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť si stravu na tento deň. Raňajky a večere budú bez zmeny. Za pochopenie ďakujeme!

 • Deň otvorených dverí

  Dňa 16. februára 2018 sa konal na našej škole Deň otvorených dverí, na ktorom sa mohli záujemcovia o štúdium dozvedieť viac informácií o jednotlivých štúdijných a učebných odboroch na škole. Pár momentov z tohto dňa si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 5. až 9. marca 2018 sa žiaci prvého ročníka všetkých učebných a štúdijných odborov zúčastnia lyžiarskeho výcviku v stredisku Hruštín. Lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, pár kilometrov za obcou Hruštín. Super poloha a účinné umelé zasnežovanie zabezpečuje stredisku vynikajúce snehové podmienky počas celej lyžiarskej sezóny. V stredisku sú k dispozícii pravidelne udržiavané trate rôznej náročnosti a 3 lyžiarske vleky.

 • Deň otvorených dverí

  Deň otvorených dverí
  16. 2. 2018

  Záujemcov o štúdium na našej škole pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 16. februára od 9.-tej hodiny.

  Na našej škole je možnosť študovať v nasledovných študijných odboroch:

  • mechanik lietadiel so zameraním na mechaniku
  • mechanik lietadiel so zameraním na avioniku
  • mechanik elektrotechnik so zameraním na autoelektroniku
  • mechanik hasičskej techniky 

  Učebné odbory:

  • autoopravár mechanik
  • autoopravár elektrikár

  Stačí si prísť len vybrať. Počas dňa otvorených dverí sa budete môcť stretnúť aj so zamestnávateľmi, ktorí poskytujú v spolupráci s našou školou duálne vzdelávanie!

 • Termíny skúšok z modulov

Narodeniny a meniny

Kontakt

 • Stredná odborná škola letecko - technická Trenčín
  Legionárska 160, 911 04 Trenčín
  sekretariat.soslt@gmail.com
  GPS: 48.8763183N, 18.0150678E
 • +421 032/6582326
  +421 032/6565411

Fotogaléria