Prijímacie konanie

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 5. až 9. marca 2018 sa žiaci prvého ročníka všetkých učebných a štúdijných odborov zúčastnia lyžiarskeho výcviku v stredisku Hruštín. Lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, pár kilometrov za obcou Hruštín. Super poloha a účinné umelé zasnežovanie zabezpečuje stredisku vynikajúce snehové podmienky počas celej lyžiarskej sezóny. V stredisku sú k dispozícii pravidelne udržiavané trate rôznej náročnosti a 3 lyžiarske vleky.

 • Deň otvorených dverí

  16. 2. 2018

  Záujemcov o štúdium na našej škole pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 16. februára od 9.-tej hodiny.

  Na našej škole je možnosť študovať v nasledovných študijných odboroch:

  • mechanik lietadiel so zameraním na mechaniku
  • mechanik lietadiel so zameraním na avioniku
  • mechanik elektrotechnik so zameraním na autoelektroniku
  • mechanik hasičskej techniky 

  Učebné odbory:

  • autoopravár mechanik
  • autoopravár elektrikár

  Stačí si prísť len vybrať. Počas dňa otvorených dverí sa budete môcť stretnúť aj so zamestnávateľmi, ktorí poskytujú v spolupráci s našou školou duálne vzdelávanie!

 • Termíny skúšok z modulov

 • Opravná maturitná a záverečná skúška - 9.2.2018

  V piatok 9. februára 2018 sa budú konať na našej škole opravné maturitné skúšky zo slovenského jazky a literatúry a z anglického jazyka. Zároveň v tento deň bude prebiehať opravná záverečná skúška v odbore autoopravár. Rozpis študentov, ktorí sa majú skúšok na základe prihlášky zúčastniť nájdete v priloženom dokumente. Je potrebné si so sebou priniesť pero a občiansky preukaz! Žiak na opravnú záverečnú skúšku sa dostaví do školy tiež na 8.00 hod.

  rozpis_MS_-_februar_2018.pdf

 • Výsledky modulov

  V dňoch 13. a 15. decembra 2017 sa konali skúšky z modulov.

  Výsledky si môžete nájsť v pravom menu v záložke "Skúšky z modulov" a podstránke "Výsledky z modulov".

 • Exkurzia - Budapešť

  Vo štvrtok 7. decembra 2017 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili exkurzie na letisku v Budapešti a zároveň mohli vidieť vianočnú atmosféru priamo v meste. Veríme, že sa im exkurzia páčila. Prikladáme aj pár fotografií a video zo spomínanej akcie.

 • Skúšky z modulov

  Oznamujeme záujemcom o skúšky z modulov termíny na december 

  ROZPIS_MODULOV_december_2017.docx​​​​​​​

  .

 • Majster rétor

  Dňa 22. 11. 2017 sa konala krajská súťaž Majster rétor, na ktorej nás reprezentovali Filip Polák (1.BD), Viliam Gubán (1.BD) a Kristína Šmátralová (III. AB). Ďakujeme za účasť!

 • Jazykové súťaže

  V týždni od 20.11. 2017 – 24.11.2017 sa na našej škole uskutočnili nasledovné súťaže:

  • Olympiáda v anglickom jazyku: 1. miesto: Martin Žiška
  • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry:

  Kategória starší žiaci: 1. miesto: Lukáš Dúcky

  Kategória mladší žiaci: 1. miesto: Adam Lofaj

  • Prekladateľská súťaž Juvenes Translatores

   

  Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme!

 • Exkurzia do Budapešti

  BUDAPEŠŤ

  Exkurzia – letisko, historické centrum, vianočné trhy

  Cena 28 € (doprava + vstup na letisko)

  Dátum: 7.12.2017

  Odchod: 5.00 hod. (upresníme 1 deň pred exkurziou)

   

  1.  3-hodinový program na letisku

  Program je určený pre študentov, ktorý Vás oboznámi s tajomstvami letiska. Rovnako bude príležitosť dostať sa niekoľkokrát v autobuse do vzrušujúcich letiskových bodov!

  Navštevujeme centrálnu protipožiarnu stanicu letiska, pozorujeme vzlet a pristávanie, rolovanie,  letiskové servisné lietadlá, ktoré sú čo najbližšie k aktívnemu lietadlu! Naši skúsení sprievodcovia, ktorí sa podieľajú na leteckom priemysle majú vzrušujúcu prezentáciu prevádzky letiska!

  Pre profesionálne skupiny

  Tešíme sa na kontakt so študentmi leteckej školy. Na základe osobnej diskusie vám ukážeme veľmi zaujímavé oblasti pre danú skupinu, pripravené sú prednášky v danom odbore na 3 hodiny alebo ešte dlhšie!

  1. Prehliadka historického centra mesta Budapešť

  Prehliadka najznámejších pamiatok Budapešti: budova Parlamentu, Margitin most a ostrov, hradná štvrť, kostol sv. Mateja, Rybárska bašta a Kráľovský palác, pahorok Gellért s Citadelou a nádherným výhľadom na mesto. Potom sa prejdeme reťazovým mostom cez Dunaj na rušnejšiu budapeštiansku stranu pozdĺž bulváru „Andrássy út“ okolo Opery a Baziliky sv. Štefana na Námestie hrdinov.

   

  1. Návšteva vianočných trhov – námestie Vörösmarty

   

  Záujemci sa môžu prihlásiť u zástupkyne pre teoretické vyučovanie – Ing. Zavadilovej a zároveň je potrebné priniesť peniaze najneskôr 24. novembra 2017 a číslo občianskeho preukazu, prípadne pasu.

 • Zábavné pokusy z fyziky

  O tom, že fyzika môže byť aj zábavná sa mohli presvedčiť žiaci 2. a 3. ročníka, keď sa vo štvrtok 16. novembra 2017 zúčastnili putovnej výstavy priamo na našej škole. Zároveň sa mohli priamo podieľať na pokusoch, ktoré im boli predvádzané. Veríme, že sa im pokusy z fyziky páčili. Viac o spomímanej akcii sa môžete dozvedieť z priložených fotografií.

 • Stužková slávnosť IV.H

  Aj keď bol v piatok 17. novembra 2017 sviatok, naši hasiči zo IV.H ho oslávili "Stužkovou". Trinásť žiakov z triedy dostalo od triednej učiteľky PhDr. Edity Pružincovej zelenú stužku, ktorá im dáva nádej na úspešné zloženie maturitnej skúšky.

 • Výstava Stredoškolák 2017

  V dňoch 26. a 27. októbra 2017 sa naša škola zúčastnila na Výstavisku TMM v Trenčíne prezentácie stredných škôl. Svojou účasťou nás podporili aj firmy Motor-Car Trenčín, Araver Trenčín a Prvý trenčiansky autoservis, ktoré s našou školou zabezpečujú duálne vzdelávanie, kde môžu naši žiaci v učebných odboroch autoopravár mechanik a autoopravár elektrikár vykonávať počas štúdia prax.

 • Športový október

  V mesiaci október akoby sa vrece roztrhlo so športovými súťažami. Našu školu reprezentovali žiaci v cezpoľnom behu, bedmintone, stolnom tenise a dievčatá aj vo volejbale. Za reprezentáciu školy všetkým zúčastneným ďakujeme!

 • Deň otvorených dverí

  Pozývame všetkých uchádzačov o štúdium na našej škole na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať vo štvrtok 16. novembra 2017 od 13.-tej do 17.-tej hodiny. Ďalší bude v piatok 16. februára 2018 od 9.tej do 13.tej hodiny. V danom čase sa môžete dozvedieť viac o škole a o odboroch, ktoré sa na škole vyučujú. Na svoje si prídu záujemci o letectvo, automobily, hasiči aj elektromechanici.

   

 • Skúšky z modulov

  V dňoch 11. až 13. októbra 2017 sa budú konať skúšky z modulov. Zoznam prihlásených uchádzačov a presný čas skúšky je priložený v nasledovnom súbore.

  Skusky_z_modulov_-_oktober_2017.pdf

  Výsledky z modulov môžete nájsť v pravom menu v záložke "Skúšky z modulov" a podstránke "Výsledky z modulov".

   

 • Rodičovské združenie

  Pozývame Vás na plenárne a triedne rodičovské združenia, ktoré sa budú konať v piatok 6. októbra 2017 so začiatkom o 15.-tej hodine v jednálni Leteckých opravovní Trenčín (vedľa našej školy).

  Tešíme sa na stretnutie s vami!

 • Riaditeľské voľno

  Oznamujeme všetkým žiakom a rodičom, že vo štvrtok 14. septembra 2017 budú mať žiaci riaditeľské voľno z dôvodu konania maturitných skúšok.

 • Maturitné a záverečné skúšky

  Oznamujeme žiakom, ktorí budú robiť maturitné skúšky, prípadne záverečné skúšky v septembri, že tieto budú 14. septembra 2017 podľa priloženého rozpisu. Žiadame všetkých, ktorých sa skúšky týkajú, aby sa na danú skúšku dostavili min. 30 minút pred stanoveným časom. Nezabudnite si so sebou priniesť písacie potreby a občiansky preukaz!

  rozpis_MS_-_september2017_-_novy.pdf

  rozpis_ZS_-_september2017.pdf

 • Školský rok 2017/2018

  Oznamujeme všetkým žiakom, že slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa bude konať v pondelok 4. septembra 2017 o 9.tej hodine na školskom ihrisku.

  Tešíme sa na Vás!

Narodeniny a meniny

Dnes (Nedeľa 18.2.2018)
Filip Grofčík (IV.B)
Patrik Štrba (III.AB)

Kontakt

 • Stredná odborná škola letecko - technická Trenčín
  Legionárska 160, 911 04 Trenčín
  sekretariat.soslt@gmail.com
 • +421 032/6582326
  +421 032/6565411

Fotogaléria