Prijímacie konanie

 • Exkurzia v Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o.

  V dňoch 10. a 17. apríla 2018 sa mechanici lietadiel štvrtého ročníka zúčastnili exkurzie vo firme Austrian Airlines Technik – Bratislava, s.r.o.. S firmou má naša škola už dlhoročnú spoluprácu. Každoročne majú záujem o našich žiakov aj po skončení školy. Žiaci mali možnosť nahliadnúť ako prebieha vo firme údržba lietadiel.  Na ich zvedavé otázky im odpovedal odborný personál. Fotografie zo spomínanej exkurzie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Rodičovské združenie

  Pozývame všetkých rodičov, na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v piatok 20. apríla 2018 o 15.tej hodine v triedach podľa rozpisu, ktorý nájdete na dverách pri vstupe do školy.

 • Branný súboj študentov

  V stredu 11. apríla 2018 sa konal Branný súboj študentov, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Po namáhavom dni si vybojovali v zložení: Adam Balla, Karol Paulec, Tibor Pavlík, Jakub Vatolík a Jaroslav Gahura krásne 1. miesto. Chlapci gratulujeme! (fotografie zo spomínanej akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Autoopravár Junior

  V utorok 20. marca 2018 sa v Banskej Bystrici konala súťaž Autoopravár Junior, v ktorej si mohli porovnať svoje vedomosti a schopnosti žiaci z učebných odborov Autoopravár z trenčianskeho a banskobystrického kraja. Náš žiak Rudolf Kuchta z III.E triedy sa umiestnil na peknom 3. mieste. Rudko gratulujeme a budeme držať palce v ďalšom kole, ktoré sa uskutoční v Bratislave!

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 5. až 9. marca 2018 sa žiaci prvého ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Hruštín. Počasie im prialo a nálada tiež bola dobrá. Veríme, že si odniesli so sebou nielen lyžiarske návyky ale aj veľa dobrých zážitkov. Pár záberov zo spomínanej akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Výsledky z modulov

  Oznamujeme, všetkým prihláseným na skúšky z PART 66, ktorí sa ich zúčastnili v termínoch od 7. do 9. marca 2018, že výsledky môžu nájsť v pravom menu "Skúšky a výsledky z modulov". Po otvorení si vyberiete podstranu "Výsledky z modulov" a kliknete na odkaz súboru "vysledky - marec 2018.pdf".

 • Maturitné skúšky

  V utorok 13. marca 2018 sa konajú maturitné skúšky zo Slovenského jazyka a literatúry a v stredu 14. marca 2018 z cudzích jazykov. Prosíme všetkých žiakov z riadneho termínu aj tých, ktorí sa zúčastnia opravného termínu, aby si nezabudli občiansky preukaz a písacie potreby (s modrou alebo čiernou náplňou). Zároveň Vás žiadame o dochvíľnosť a dostavili sa do školy najneskôr o 9.15 hod. Žiaci, ktorí sa zúčastňujú opravnej skúšky z PFIČ (sloh) môžu prísť do školy o 12.10 hod.

  Želáme Vám veľa úspechov!

 • Oznam

  Oznamuje žiakom našej školy, ktorí sú ubytovaní na internáte Dopravnej akadémie, že v pondelok 5. marca 2018 nebude jedáleň vydávať obedy pre našich žiakov. Z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť si stravu na tento deň. Raňajky a večere budú bez zmeny. Za pochopenie ďakujeme!

 • Skúšky z modulov

  V dňoch 7. až 9. marca 2018 sa na našej škole budú konať skúšky z modulov pre leteckých mechanikov. Zoznam prihlásených uchádzačov, ktorí splnili podmienky je uvedený v priloženom súbore. 

  SKUSANIE_MAREC_2018_1063_.pdf

 • Deň otvorených dverí

  Dňa 16. februára 2018 sa konal na našej škole Deň otvorených dverí, na ktorom sa mohli záujemcovia o štúdium dozvedieť viac informácií o jednotlivých štúdijných a učebných odboroch na škole. Pár momentov z tohto dňa si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 5. až 9. marca 2018 sa žiaci prvého ročníka všetkých učebných a štúdijných odborov zúčastnia lyžiarskeho výcviku v stredisku Hruštín. Lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, pár kilometrov za obcou Hruštín. Super poloha a účinné umelé zasnežovanie zabezpečuje stredisku vynikajúce snehové podmienky počas celej lyžiarskej sezóny. V stredisku sú k dispozícii pravidelne udržiavané trate rôznej náročnosti a 3 lyžiarske vleky.

 • Deň otvorených dverí

  16. 2. 2018

  Záujemcov o štúdium na našej škole pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 16. februára od 9.-tej hodiny.

  Na našej škole je možnosť študovať v nasledovných študijných odboroch:

  • mechanik lietadiel so zameraním na mechaniku
  • mechanik lietadiel so zameraním na avioniku
  • mechanik elektrotechnik so zameraním na autoelektroniku
  • mechanik hasičskej techniky 

  Učebné odbory:

  • autoopravár mechanik
  • autoopravár elektrikár

  Stačí si prísť len vybrať. Počas dňa otvorených dverí sa budete môcť stretnúť aj so zamestnávateľmi, ktorí poskytujú v spolupráci s našou školou duálne vzdelávanie!

 • Termíny skúšok z modulov

 • Opravná maturitná a záverečná skúška - 9.2.2018

  V piatok 9. februára 2018 sa budú konať na našej škole opravné maturitné skúšky zo slovenského jazky a literatúry a z anglického jazyka. Zároveň v tento deň bude prebiehať opravná záverečná skúška v odbore autoopravár. Rozpis študentov, ktorí sa majú skúšok na základe prihlášky zúčastniť nájdete v priloženom dokumente. Je potrebné si so sebou priniesť pero a občiansky preukaz! Žiak na opravnú záverečnú skúšku sa dostaví do školy tiež na 8.00 hod.

  rozpis_MS_-_februar_2018.pdf

 • Výsledky modulov

  V dňoch 13. a 15. decembra 2017 sa konali skúšky z modulov.

  Výsledky si môžete nájsť v pravom menu v záložke "Skúšky z modulov" a podstránke "Výsledky z modulov".

 • Exkurzia - Budapešť

  Vo štvrtok 7. decembra 2017 sa žiaci 2. ročníka zúčastnili exkurzie na letisku v Budapešti a zároveň mohli vidieť vianočnú atmosféru priamo v meste. Veríme, že sa im exkurzia páčila. Prikladáme aj pár fotografií a video zo spomínanej akcie.

 • Skúšky z modulov

  Oznamujeme záujemcom o skúšky z modulov termíny na december 

  ROZPIS_MODULOV_december_2017.docx​​​​​​​

  .

 • Majster rétor

  Dňa 22. 11. 2017 sa konala krajská súťaž Majster rétor, na ktorej nás reprezentovali Filip Polák (1.BD), Viliam Gubán (1.BD) a Kristína Šmátralová (III. AB). Ďakujeme za účasť!

 • Jazykové súťaže

  V týždni od 20.11. 2017 – 24.11.2017 sa na našej škole uskutočnili nasledovné súťaže:

  • Olympiáda v anglickom jazyku: 1. miesto: Martin Žiška
  • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry:

  Kategória starší žiaci: 1. miesto: Lukáš Dúcky

  Kategória mladší žiaci: 1. miesto: Adam Lofaj

  • Prekladateľská súťaž Juvenes Translatores

   

  Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme!

 • Exkurzia do Budapešti

  BUDAPEŠŤ

  Exkurzia – letisko, historické centrum, vianočné trhy

  Cena 28 € (doprava + vstup na letisko)

  Dátum: 7.12.2017

  Odchod: 5.00 hod. (upresníme 1 deň pred exkurziou)

   

  1.  3-hodinový program na letisku

  Program je určený pre študentov, ktorý Vás oboznámi s tajomstvami letiska. Rovnako bude príležitosť dostať sa niekoľkokrát v autobuse do vzrušujúcich letiskových bodov!

  Navštevujeme centrálnu protipožiarnu stanicu letiska, pozorujeme vzlet a pristávanie, rolovanie,  letiskové servisné lietadlá, ktoré sú čo najbližšie k aktívnemu lietadlu! Naši skúsení sprievodcovia, ktorí sa podieľajú na leteckom priemysle majú vzrušujúcu prezentáciu prevádzky letiska!

  Pre profesionálne skupiny

  Tešíme sa na kontakt so študentmi leteckej školy. Na základe osobnej diskusie vám ukážeme veľmi zaujímavé oblasti pre danú skupinu, pripravené sú prednášky v danom odbore na 3 hodiny alebo ešte dlhšie!

  1. Prehliadka historického centra mesta Budapešť

  Prehliadka najznámejších pamiatok Budapešti: budova Parlamentu, Margitin most a ostrov, hradná štvrť, kostol sv. Mateja, Rybárska bašta a Kráľovský palác, pahorok Gellért s Citadelou a nádherným výhľadom na mesto. Potom sa prejdeme reťazovým mostom cez Dunaj na rušnejšiu budapeštiansku stranu pozdĺž bulváru „Andrássy út“ okolo Opery a Baziliky sv. Štefana na Námestie hrdinov.

   

  1. Návšteva vianočných trhov – námestie Vörösmarty

   

  Záujemci sa môžu prihlásiť u zástupkyne pre teoretické vyučovanie – Ing. Zavadilovej a zároveň je potrebné priniesť peniaze najneskôr 24. novembra 2017 a číslo občianskeho preukazu, prípadne pasu.

Narodeniny a meniny

Dnes (Utorok 24.4.2018)
Juraj Bočák (III.E)
Juraj Hvožďara (III.E)
Juraj Krišák (IV.A)
Juraj Valach (II.E)
Zajtra (Streda 25.4.2018)
Patrik Corman (II.B)
Adam Hučko (III.AB)
Denis Púchovský (III.AB)
Marek Alakša (III.DH)
Marek Bulák (I.AH)
Marek Fuňák (IV.B)
Marek Hudec (III.AB)
Marek Kučerák (III.DH)
Marek Poláček (III.E)
Marek Rada (II.A)
Marek Remišovský (IV.B)
Marek Sitár (I.E)

Kontakt

 • Stredná odborná škola letecko - technická Trenčín
  Legionárska 160, 911 04 Trenčín
  sekretariat.soslt@gmail.com
 • +421 032/6582326
  +421 032/6565411

Fotogaléria